T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / URLA - Urla Yılay Hakan Çeken Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Okulumuzda

 

Okulumuzda“Sanatsal Kültürel ve Sportif Faaliyetler Ekibi” tarafından “Edebiyat ve Müzik Üzerine Söyleşiler” etkinliği yapıldı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından ve yazar Gündüz Öğüt ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından Banu Yenilmez, Hande Taban, Başak Özmeriç Yalçın okulumuza gelerek bizlere hem klasik müziği tanıttılar hem de keyifli dakikalar geçirmemizi sağlayan konser verdiler. Öğrencilerimizi  de sahneye çağıran sanatçılar onları yaylı sazlarla tanışma fırsatı vererek onlara farklı bir deneyim kazandırdılar. Programın ikinci bölümünde yazar Gündüz Öğüt öğrencilerimizle edebiyat ve yazarlık üzerine sohbet ederek öğrencilerimizin sorularını cevaplandırdı. 

Kendilerine bizleri kırmayıp okulumuza gelerek bizlere sanatsal anlamda hoş dakikalar geçirttikleri için çok teşekkür ediyoruz.

Ayrıca Ekip öğretmenlerimiz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni M. Yeşim İLSEVEN’e , Müzik Öğretmeni Filiz YURDAKUL’a ve Resim Öğretmeni Ebru ÖZDEMİR’e çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 17.05.2016 - Güncelleme: 27.12.2017 10:54 - Görüntülenme: 372
  Beğen | 8  kişi beğendi