T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / URLA - Urla Yılay Hakan Çeken Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Ekm

Bu yıl 29 Ekim´de Cumhuriyetimizin İlanının 94. yılını kutluyor olacağız. Bu nedenle Urla 12 Eylül Stadyumu´nda hazırlıklıklarımız devam ediyor.

Eyl

Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanının, 10. sınıf bitiminde Yoğunlaştırlmış Eğitim alan öğrencilerinin 27 Eylül 2016 salı günü stajları sona erecektir. İşletmede Beceri Eğitimi Sınavı 28-29 Eylül 2016 günlerinde yapılacaktır. Sınavın şartnamesi ektedir. Tüm öğrencilerin şartname doğrultusunda sınava katılımları gerekmektedir. Öğrencilere duyurulur.

Eyl

2016-2017 Güz Dönemi Sorumluluk Sınavı 19.09.2016 Pazartesi günü başlıyor. Sınav programı aşağıdadır.

Ağu

T.C

URLA KAYMAKAMLIĞI

URLA YILAY HAKAN ÇEKEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

 

Okul öncesinde çocuklarımız; okul kavramanın ne olduğunu, aileden bağımsız zaman geçirebilmeyi, günlük rutinleri ve temel kuralları öğrenip, tam zamanlı okulda kalabilmenin temellerini atarlar. Adaptasyon sürecinin sağlıklı gerçekleşebilmesi ve bunun sürekliliğini korumak; çocuğun, yaşamı boyunca okul kavramına olumlu bakabilmesini sağlar.

·                      Eylül ayı sonu itibarı ile 36 ayı dolduran, 66 ayını doldurmayan çocuklara, tam ya da yarı zamanlı olarak eğitim verir.

·                     Eğitim saatleri 08:00 ile 17:00 arasıdır.  Son öğrenci okuldan ayrılana kadar okulumuz açıktır.

·                     Okulumuz uzman öğretmenlerince hazırlanmış Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği,  ve ikindi kahvaltısı sunulmaktadır.

·                     Uyku odasında öğlen uykusu takibi yapılmaktadır.

·                     Her sınıf, en fazla, 20 kişilik gruplardan oluşur. Her sınıfta 1 sınıf öğretmeni ve 1 yardımcı stajyer ve 1 bakıcı anne vardır.

·                     Güz ve bahar döneminde, etkinliklerimiz “Folklor”, “İngilizce”, “Satranç”, dir. Yaz döneminde ise isteğe bağlı olarak devam edilebilir.

·                     Güz dönemi; eylül’de başlayıp ocak’ta, bahar dönemi ise şubat’ta başlayıp haziran’da tamamlanır.

·                     Yaz dönemi için erken kayıt fırsatı; nisan ayının sonuna kadar devam eder. Oluşturulan gruplar; yaz okulu kapsamında temmuz ve ağustos aylarında eğitim alırlar.

·                     Okulumuz 12 ay boyunca eğitime devam etmektedir.

Çocuk Gelişimi Alanı okul öncesi eğitim programını uygulayarak sürdürmekte olduğumuz eğitim sistemimizdeki hedeflerimiz;

§  Öğrenciye eğitim yetisi kazandırmak,

§  Karar verme ve sorumluluk alıp-yerine getirme becerilerini geliştirmek,

§  Yeteneklerini keşfedip yönlendirmek,

§  Ana dilini geliştirirken bir yabancı dil öğrenmenin ilk basamağına adım atmak,

§  Ana dilin ve diğer dillerin önemini kavratmak,

§  Zihinsel, sosyal,duygusal ve bedensel gelişiminin sağlamak ve hızlandırmak,

§  Teknolojik gelişmelerin günlük yaşamda uygulanmasını öğretmek,

§  Vatan , aile ve insan sevgisi ile ilgili duygular uyandırıp,bu manevi değerlere bağlılıkları sağlayarak,sosyal ve kültürel değerleri benimsetmektir.

 

Yılay Hakan Çeken Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı Uygulama Sınıfı Döner Sermaye İşletmesi kapsamında çalışmaktadır.

Tam Gün Ücreti   : 490,00 TL X 9 ay  Nakit yada Kredi Kartı ile ödeme yapılabilmektedir

Yarım Gün Ücreti: 350,00 TL X 9 ay dir. Fiyatlarımıza her tür vergi resim ve harç dahildir.

 Eğitim öğretim sürecinde kullanılacak tüm kırtasiye ve temizlik malzemesi fiyatlara dahildir. Ekstra bir ücret talebi olmayacaktır.

İLETİŞİM  : Okul tel: 0232 752 22 44   Cep tel: 0507 659 9350

 

                     Atatürk Mahallesi 2200 sokak no:16 Urla

May

Mesleki Tanıtım Çalışmaları” kapsamında Urla ve Güzelbahçe ilçelerindeki ortaokullara okulumuzun alanları tanıtıldı. Bu kapsamda Jale Nejdet Ortaokulu, Asiye Hüseyin Akyüz Bilim Ortaokulu, 80. Yıl Gazi Ortaokulu, Egiad Ortaokulu ve Dr. Güngör Özbek Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerine okulumuzun “Çocuk Gelişimi, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, Grafik ve Fotoğraf, El Sanatları Teknolojisi ve Yaşlı Hasta Bakımı” alanlarımız tanıtıldı. Videolarla süslenen sunum ilgiyle izlendi.

May

 

Okulumuz “Sanatsal Kültürel ve Sportif Faaliyetler Ekibi” 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü ünlü tenor Hakan AYSEV’i okulumuza davet etti. Hakan AYSEV hayatını ve müzik yolculuğunu anlattığı söyleşide öğrencilere müzik paylaşımlarında bulundu. Ayrıca sanatçının sesinden “Çanakkale Türküsü” nü dinleyip, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı arifesinde tüm öğrencilerle beraber “Gençlik Marşı” söylendi.

Ekip öğretmenlerimizden Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni M. Yeşim İLSEVEN’e , Müzik Öğretmeni Filiz YURDAKUL’a ve Resim Öğretmeni Ebru ÖZDEMİR’e çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

May

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda yapılan etkinliklerle kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından okulumuz Tarih Öğretmeni Hikmet YILMAZ günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Atamızın geçliğe hitabesinin okunmasından sonra öğrencilerimiz hep birlikte gençliğin Ata´ya cevabını coşkuyla seslendirdi. Müzik öğretmeni Filiz YURDAKUL yönetiminde şiirler ve Gençlik Marşıyla devam eden tören, okulumuz Grafik ve Fotoğraf Alanı öğrencilerinin Grafik Öğretmeni Hüseyin ÖZTEKE rehberliğinde hazırladığı "Atatürk ve Gençlik" konulu grafik tasarım ve resim sergisiyle sona erdi.

May

 

Okulumuzda“Sanatsal Kültürel ve Sportif Faaliyetler Ekibi” tarafından “Edebiyat ve Müzik Üzerine Söyleşiler” etkinliği yapıldı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından ve yazar Gündüz Öğüt ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından Banu Yenilmez, Hande Taban, Başak Özmeriç Yalçın okulumuza gelerek bizlere hem klasik müziği tanıttılar hem de keyifli dakikalar geçirmemizi sağlayan konser verdiler. Öğrencilerimizi  de sahneye çağıran sanatçılar onları yaylı sazlarla tanışma fırsatı vererek onlara farklı bir deneyim kazandırdılar. Programın ikinci bölümünde yazar Gündüz Öğüt öğrencilerimizle edebiyat ve yazarlık üzerine sohbet ederek öğrencilerimizin sorularını cevaplandırdı. 

Kendilerine bizleri kırmayıp okulumuza gelerek bizlere sanatsal anlamda hoş dakikalar geçirttikleri için çok teşekkür ediyoruz.

Ayrıca Ekip öğretmenlerimiz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni M. Yeşim İLSEVEN’e , Müzik Öğretmeni Filiz YURDAKUL’a ve Resim Öğretmeni Ebru ÖZDEMİR’e çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Nis

Atatürk´ün çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama törenine saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlandı.Okulumuz Tarih öğretmeni Hikmet Yılmaz´ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından lise öğrencilerimizin hazırladığı program sunuldu. Okulumuz ana sınıfı öğrencilerimizden oluşan koronun söylediği şiir ve şarkılarla coşkulu anlar yaşandı. Grafik ve Fotoğraf Alanı öğrencilerimizin "23 Nisan" konulu grafik tasarım çalışmaları izlenime sunuldu.

Nis

Yaşlı ve Hasta Bakım Alanı öğrenci ve öğretmenleri "Yaşlılar Haftası" dolayısıyla Ada Yaşam Merkezini ziyaret ettiler. Burada yaşlıların bakım hizmetleri öğrenciler tarafından gözlemlenerek ilgililerden bilgi alındı. Ayrıca hafta nedeniyle öğrencilerimizin hazırlamış olduğu pano okulumuzda izlenime sunuldu.

Nis

YILAY HAKAN ÇEKEN M.T.A.L. 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI  REHBERLİK DERSLERİNDE ÖĞRENCİLERE SİVİL SAVUNMA TATBİKATLARI EĞİTİMİ VERİLEREK  İLK OLARAK OKUL TAHLİYE TATBİKATI DÜZENLENMİŞTİR

Mrt

" 18 Mart Şehitler Günü" anma töreni Yılay Hakan Çeken Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programla Hakan Çeken Kültür Merkezinde yapıldı.

Mrt

"18 Mart Şehitler Günü" sergimizin açılışı Urla Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK, Garnizon Komutanı Piyade Albay Sezgin ERDOĞAN, Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR tarafından yapıldı

Şbt

Yenilenen okul kütüphanemiz Türk ve Dünya yazarlarının eserleri ile açılışını gerçekleştirdi

 

Tüm öğrencilerimiz ve okul çevresinde yaşayan vatandaşlarımız yararlanabilir

Ara

Güney Deniz Saha Komutanlığı Bandosu okulumuzda istiklal marşına iştirak etti.